Ez fájni fog Putyinnak: elfordulhat a Kremltől az egyik legfontosabb szövetséges

2025. július 17. 10:11

A távol-keleti állam döntését Donald Trump legutóbbi bejelentései is nagyban befolyásolhatják.

2025. július 17. 10:11
null

Borúlátó kijelentést tett Hardeep Singh Puri indiai olajügyi miniszter csütörtökön. Mint fogalmazott, 

India felkészült arra, hogy alternatív forrásokból fedezze olajszükségletét, ha az orosz szállítmányokat másodlagos szankciók sújtanák

– közölte a Reuters

A cikkben felidézték, hogy Donald Trump amerikai elnök a héten figyelmeztette az orosz exportot vásárló országokat: szankciókkal nézhetnek szembe, ha Moszkva 50 napon belül nem köt békemegállapodást Ukrajnával. Egész pontosan 100 százalékos másodlagos vámot vetnének be azok ellen az országok ellen, akik orosz energiaterméket vásárolnak, amennyiben nem teljesülnek az amerikai elnök feltételei.

Ez a gyakorlatban azt jelentené, hogy az Egyesült Államok nem közvetlenül az orosz olajimportot sújtaná vámokkal, hanem közvetett intézkedésként, azoknak az országoknak az amerikai piacra irányuló exportjára vetne ki a vámokat (vagy lehetetlenítené el a kereskedelmét), amelyek orosz olajat importálnak. 

Így tehát ha India továbbra is Oroszországtól vásárol olajat, akkor az indiai árukat vásárló amerikai vállalatoknak 100 százalékos importadót vagy vámot kellene fizetniük, amikor a termékek elérik az amerikai partokat. 

Ez olyan drágává tenné az árukat, hogy az amerikai vállalatok minden bizonnyal máshol vásárolnák meg olcsóbban azokat, ami India számára jelentős bevételkiesést jelentene 

– magyarázták egy szemléletes példán keresztül.

A Portfolio is közölt a témában egy összeállítást, melyben a CREA adatai alapján arra hívták fel a figyelmet, hogy India jelenleg a második legnagyobb vevője az orosz energiatermékeknek. Így különösen érzékenyen érintenék a tervezett intézkedések.

Nyitókép: Pixabay

***

Ezt is ajánljuk a témában

***

Összesen 19 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
canadian-deplorable
2025. július 17. 15:56 Szerkesztve
"backsplash 2025. július 17. 09:40 • Szerkesztve Csak ezzel Trump uram maga alatt is vágja a fát. Az indiai acélipar azért szárnyal, mert Trump elődei alatt az amerikai ipar kárára kiszervezték a gyártást Indiába és Kínába. Az Azovstal lerombolása óta még nagyobb igény van az indiai nehézipar termékeire, a Dunaferr is részben azért térdelt le, mert nem tudtak honnan szerszámokat beszerezni." Szerinted az amerikai acélgyártást Indiába szervezték ki? Amerika legnagyobb acélbeszállítói sorrendben Kanada, Mexikó, Brazília, Dél-Korea, Japán. Ők adják az amerikai acél import 80%-át. Amerika maga is acél gyártó és exportáló ország. Pl USA és Kanada a szabad kereskedelmi egyezményből kifolyólag acél termékeket exportálnak egymásnak. Amerikai és kanadai cégek onnan vesznek, ahol per pillanat olcsóbb, tehát sok acél termék utazgat a határon át, mindkét irányban. Ezt akarja Trump most eltörölni. India és Kína acél exportja az USA-ba elhanyagolható, nem oszt, nem szoroz.
canadian-deplorable
2025. július 17. 15:52
A posztokra adott válaszok most már 99%-ban egyszerűen eltűnnek. Mandi.. ha ilyen tehetetlenek a programozóitok, akkor legalább a válasz opciót vegyétek le, ne szívassatok mindenkit.
backsplash
2025. július 17. 15:46
Csak életet lehet a BRICS-be :D
backsplash
2025. július 17. 15:40 Szerkesztve
Csak ezzel Trump uram maga alatt is vágja a fát. Az indiai acélipar azért szárnyal, mert Trump elődei alatt az amerikai ipar kárára kiszervezték a gyártást Indiába és Kínába. Az Azovstal lerombolása óta még nagyobb igény van az indiai nehézipar termékeire, a Dunaferr is részben azért térdelt le, mert nem tudtak honnan szerszámokat beszerezni.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!